Miejsce relaksu i dbałości o ciało. Łazienka. Jak ją urządzić? Podpowiadamy, komu przyda się wanna a komu prysznic!

Lubisz życie w biegu i niekoniecznie poświęcasz czas na długie kąpiele? A może urządzasz w domu SPA i czas pielęgnacji ciała to ważny rytuał? Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać wannę, czy może prysznic do domowej łazienki, doradzamy, na co zwrócić uwagę!

Metraż łazienki

Jeśli jesteśmy posiadaczami małej łazienki zadbajmy o to, by jej niepotrzebnie nie pomniejszyć dużymi gabarytami. Wówczas lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa. Współcześnie coraz częściej wybierane są rozwiązania z odpływem w kaflach i dużą deszczownicą, bez brodzika. Jeśli posiadamy większą łazienkę możemy pokusić się o dużą wannę. Pamiętajmy jednak, że obie funkcje można z sobą połączyć i zabudować wannę tzw. parawanem nawannowym, który jest przeszklony i stworzy przytulny klimat w łazience.

Inspiracje wnętrzarskie w łazienkach

Łazienka łącząca biel z czernią i głęboką ciemną zielenią to doskonałe rozwiązanie, które stworzy luksusowy i elegancji charakter przestrzeni. W czarnych ramkach można powiesić mech, np. sytuując go naprzeciw luster. Coraz chętniej sięgamy po odważniejsze rozwiązania i całkowicie czarne, matowe łazienki (również z czarnym sufitem). W takiej aranżacji prysznic z odpływem w kaflach i dużą deszczownicą stworzy minimalistyczny i elegancki jednocześnie wystrój. Ważne jednak, by zadbać o funkcjonalność i dopasować najlepsze rozwiązanie do swych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *