Najlepsze miejsce do wspólnych posiłków, rozmów i spotkań z przyjaciółmi. W kuchni ważny jest stół. Jaki wybrać?

Jeśli najchętniej spożywasz posiłki w kuchni, gdzie unoszą się aromaty potraw i czujesz się tam niezwykle przytulnie, nie jedz na stojąco i zadbaj o to, by wybrać dobry stół do kuchni, który jeszcze bardziej uprzyjemni nam czas z bliskimi.

Jaki rozmiar stołu do kuchni

Pamiętajmy, że w kuchni króluje funkcjonalność i praktyka. Jeśli chcesz jeść tam posiłki, zadbaj, by stół nie zabierał dużo miejsca. Wszystko uzależnione też jest od tego, jak liczną masz rodzinę. Jeśli chcesz mieć sporo miejsca do spożywania obiadów i śniadań oraz kolacji z domownikami, możesz wybrać stolik rozkładany. Jeśli szukasz małego stolika bez konieczności rozkładania, praktyczną opcją będzie mały blat przykręcany do ściany, który tylko w razie konieczności wykorzystamy do jedzenia. Również proste krzesła składane będą bardzo wygodne.

Stół do kuchni – design

Oprócz funkcjonalności, stół do kuchni powinien być również stylowy, by spójnie stworzyć całość wystroju wnętrz w pomieszczeniu. Jeśli zdecydujemy się na większy mebel, możemy przyozdobić go bieżnikiem i szklanym serwetnikiem oraz świeżym bukietem kwiatów w minimalistycznym dzbanku. Design zależy od stylu, na jaki zdecydujemy się urządzając przestrzeń. Obecnie coraz więcej popularności zyskuje tzw. styl japandi, łączący charakterystyczne japońskie wzornictwo i formy ze skandynawskim minimalizmem. Jeśli lubimy rustykalne pomieszczenia warto zadbać o dużą ilość ziół, suszonej roślinności i naturalnych materiałów. Niezależnie od preferencji zadbajmy o to, by wszystkie elementy łączyły się w spójną układankę, bo to zapewni nam uczucie harmonii i uprzyjemni czas spędzany w kuchni każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *