Rozkładany czy nie? Jasny czy ciemny? Stół do jadalni – jaki wybrać? Przedstawiamy kilka inspiracji wnętrzarskich!

Jeśli lubisz zasiadać z rodziną przy stole – tego mebla nie może w domu zabraknąć. On integruje domowników i przybyłych gości. Pozwala miło spędzić czas i razem zjeść coś pysznego. Jaki stół do jadalni wybrać, by był dla nas funkcjonalny i dobrze się prezentował?

Rozmiar stołu w jadalni

Pamiętaj, by uwzględnić wielkość pomieszczenia. Jeśli zorganizujesz imprezę i rozłożysz stół, będzie to wielka wygoda, ale nie może on jednak być zbyt długi, bo to z kolei wpłynie na komfort poruszania się w pokoju.

Kolor stołu

Wszystko uzależnione jest od stylu wnętrza i jego nasłonecznienia. Zbyt ciemny i masywny stół w małym i ciemnym pokoju może go przytłoczyć i stworzyć siermiężny efekt. Wybierajmy minimalistyczne rozwiązania. Jasny stół drewniany do jadalni świetnie sprawdzi się w zestawieniu z odcieniami bieli i szarości, ale będzie też dobrze współgrał z mocnymi kolorami. Jest uniwersalny. Ciemny stół do jadalni świetnie sprawdzi się w dużych przestrzeniach o industrialnym lub loftowym wykończeniu.

Jakie dodatki na stół do jadalni

Im mniej, tym więcej. Zadbajmy o klasyczny bieżnik na co dzień. Postawmy ozdobny wazon i paterę owoców. W sezonie zimowym efekt wzmocnią świece o korzennym zapachu. Nie rozkładajmy tam zbyt wielu dekoracji a tym bardziej dokumentów i zbędnych przedmiotów, które przytłoczą wizualnie. Stół do jadalni to świetne miejsce do spędzania czasu na co dzień i centrum spotkań z gośćmi podczas większych imprez. Pamiętajmy więc też o wygodnych i pasujących do designu krzesłach, które wzmocnią efekt i będą kropką nad i we wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *