Stwórz modny wystrój pokoju dziecięcego. Jaki dywan wybrać? Znamy najnowsze trendy wnętrzarskie!

Mniej znaczy więcej. Chcąc urządzić stylowy pokój dla dziecka, który będzie też sprzyjającą do rozwoju i wyciszenia przestrzenią, warto postawić na minimalizm i jasne kolory. Trzeba zadbać o każdy szczegół! Jaki dywan do pokoju dziecięcego wybrać? Podpowiadamy!

Jak urządzić pokój dziecka

Pamiętajmy, by nie przesadzić z dodatkami i ozdobami. Przestrzeń powinna być maksymalnie uporządkowana, nasłoneczniona i jasna. Warto podzielić pomieszczenie na strefy, co wpłynie na harmonię w pokoju dziecka. Strefa wypoczynku, strefa aktywności motorycznych i miejsce do zabaw plastycznych, pozwolą uporządkować wszystkie zabawki i pomoce edukacyjne. Warto wydzielić miejsce na środku pomieszczenia do zabawy. W centrum powinien znajdować się odpowiedni dywan, dzięki któremu dziecko w wygodny i komfortowy sposób będzie bawić się na podłodze. Dywan do pokoju dziecięcego stanowi też ważny element wystroju.

Dywan do pokoju dziecięcego – jaki wybrać?

Warto zdecydować się na jasny kolor. Może to być okrągły lub prostokątny dywan tkany na płasko. Będzie nie tylko efektowny, ale też praktyczny. W nazbyt grubym i puszystym dywanie mogą zawieruszyć się zabawki lub np. resztki modeliny. Jasny dywan do pokoju dziecięcego pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Może być delikatnym akcentem w stylu boho lub skandynawskim. Kropkę nad i stanowią dodatki, kwiaty i obrazki naścienne. Pamiętajmy, by wyeksponować odpowiednio zabawki, dzięki czemu maluch będzie miał do wszystkiego dostęp i w bezpieczny sposób samodzielnie weźmie to, co w danym momencie jest mu potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *