Trzymamy w niej ubrania i ważne akcesoria – szafa do przedpokoju. Jaką wybrać, by pomieścić w niej rzeczy całej rodziny?

Ważny jest design i funkcjonalność. Jaką szafę wybrać, by wygodniej nam się żyło? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą nam uniknąć zagracenia i trudności w rozmieszczeniu odzieży członków rodziny.

Jak zaprojektować szafę

Głębokość szafy ma znaczenie, bo wówczas mogą z powodzeniem zmieścić się w niej wszystkie wieszaki bez efektu ścisku. Równie istotne jest rozmieszczenie i wymiary poszczególnych półek oraz szuflad. Zanim zamówimy szafę zdecydujmy, co chcemy w niej przechowywać. Dostosujmy do tego poszczególne szuflady i organizery, np. na biżuterię damską i męską, a także gadżety do włosów, paski do spodni i zegarki. Dodatkowo wydzielmy miejsce na odzież wierzchnią i elegancką, wyjściową. Dzięki temu nie przemieszają się wytworne suknie i garnitury, z kurtkami oraz swetrami. Wydzielmy też miejsce na torebki i buty. Najlepiej zmierzyć swoje gadżety i zagwarantować tym samym, że zmieszczą się na półkach.

Jakie drzwi w szafie do przedpokoju

Oprócz naszych indywidualnych preferencji znaczenie ma także metraż przedpokoju. Otwieranie drzwi na oścież w wąskim przedpokoju mogą okazać się problematyczne – lepiej wówczas wybrać drzwi przesuwne. Warto by szafa do przedpokoju miała lustro, bo przed wyjściem możemy zerknąć na swoją stylizację i ocenić wygląd, bez niepotrzebnego spacerowania w obuwiu po całym domu w poszukiwaniu małego i niewygodnego lusterka. Postawmy też na minimalizm i proste kolory – szary, biały lub w odcieniu jasnego drewna sprawdzą się najlepiej. Potem pozostaje nam tylko zagospodarować szafę i gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *